Návod na ušití kuchyňských chňapek - srdíček

Na srdíčka potřebujeme šablonku, bavlněné plátno 1 a více vzorů, můžete použít odstřižky, plátno s AL zátěrem, termolín nebo termolín AL, šikmý proužek hotový, nebo si jej můžete vyrobit. 


Látky poskládáme na sebe, abychom základ srdíčka sešili v jediném kroku. Střihněte si větší čtvereček, než máte šablonku, bude se Vám lépe šít.


Dáte plátno nebo plátno s AL zátěrem, dovnitř vložíte termolín, nebo termolín AL a navrch plátno.


Na plátno jsem si naznačila linii šití a prošila, prošev v polovině a šikmo od hrotu srdíčka nahoru do stran zajistí pohodlnější ohýbání hotové chňapky. 


Sešité srdíčko si vystřihněte, připravte si poutko a začištěné poloviny srdíček. Srdíčka můžete udělat jen s dvojitou záložkou, začistit šikmým proužkem, nebo ozdobit krajkou. 


Poloviny srdíček si našpendlíme na prošité srdce, chceme-li poutko, vložíme jej nyní. Osvědčilo se mi spíše ze zadní strany, než je tady na obrázku, ale třeba bude někomu vyhovovat i takto. 


Připravené srdíčko prošijeme po stejné okrajové linii a přesahy zastřihneme. 


Pohled na prošití z druhé strany. 


Po zastřihnutí už zbývá jen olemovat šikmým proužkem. Vzhledem k tvaru je lepší užší sikmý proužek ze slabšího materiálu, který se lépe tvaruje. Šikmý proužek je lepší šít od špičky, lépe se pak zakončuje a nemusíte si lámat hlavu s tím, jak odšít proužkem špičku, aby zůstala špičatá.
Obrázek
Vytvořeno07.11.2022
Výrobci
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení