Návod na ušití plátěného batůžku

Dnes jsem si pro Vás připravila rychlonávod na praktické batůžky, které se během léta hodí na drobnosti Vašich dětí na výlet, příměstský tábor, nebo v září do školy na přezůvky.


Potřebujeme 50cm plátna o šíři 140cm a ušijeme z něj 2 malé batůžky.


Odstřihneme si pruh o šíři 10cm na horní tunýlky na provlečení šňůry a ze zbytku ještě pruh o šíři 8cm na poutka k uvázání šňůry.


Použila jsem plochou oděvní šňůru, šito je na stroji Lada L30 nití Trojalock.Z užšího proužku jsem si ušila poutka. Složena jsou jako šikmý proužek, ale střižena rovně.
Poutko stačí 10cm dlouhé a potřebujeme 2 kusy, na každou stranu batůžku jedno. Zbyde nám tedy několik kousků látky.Širší proužek si odstřihneme stejně široký, jako je materiál na batůžek a založíme po kratší straně.Celý batůžek obšijeme z jedné krátké a 2 dlouhých stran a začistíme. Nezapomeňte si v tomto kroku všít do spodní části poutka.


Nahoru jsem si přišila delší proužky na tunýlek, abych jeden ze švů schovala do horní záložky.Nyní uděláme dvojitou záložku kolem dokola celého horního okraje, klopy do ní zašijeme a tím máme jeden okraj schovaný a začištěný.Otočíme na líc a přišijeme tunýlek ještě z druhé strany, mám ráda pevné sešití, takže jsem prošila ještě jednou dokola.A teď už jen navléknout šňůrky a můžeme vyrazit ;-) 


 

Obrázek
Vytvořeno15.07.2022
Výrobci
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení