Návod na ušití kuchyňských chňapek

Na ušití jednoduché kuchyňské chňapky budeme potřebovat:
 


Pro pohodlnější manipulaci jsem si ustřihla obdélníky větší, než je moje šablona obkreslená podle staré chňapky.
Látky a výztuž si poskládejte tak, abyste téměř celou chňapku ušili v jediném kroku. 


Šijete-li s plátnem se zátěrem, je třeba použít na výplň ještě termolín, látka samotná je tenká a nahrazujete jí vlastně jednu z vnějších látek.


Použijete-li termolín AL, je lepší navrch dát dekorační látku, protože termolín AL nevypadá tak hezky, jako plátno s AL zátěrem.


Takto vypadá poskládaná jedna chňapka, nejprve vnitřní látka, termolín, vnější látka, plátno s AL zátěrem, termolín a vnitřní látka. 


Tady je druhá varianta s termolínem AL, který dáte hliníkovou vrstvou směrem ven, tedy k vrchní dekorační látce.


Poskládejte vrstvy na sebe, vnější látku (červenou) s přesahem 3cm pro začištění horního okraje, výplň a vnitřní látku.


Obě části je lepší sešpendlit, aby se látka při šití neposunula. Na jeden vnitřní díl si nakreslete linii, po které budete šít.


Tyto vrstvy položíme na sebe a všech 6 vrstev najednou sešijeme podle nakreslené linie. Před sešíváním nezapomeňte vložit mezi vnější látky poutko. 


Takto vypadá chňapka po sešití.  


Chňapku si vystřihneme a začistíme entlem. Při prostřihávání z palce je třeba střihnout až téměř k šití, ale zase si nesmíte při entlování tuto část sešít zpět. V nejvíce namáhaném místě, kde nelze začistit entlem jsem šev prošila vícekrát.  


A nakonec přijde na řadu finální obšití. Nemáte-li dostatečně velké volné rameno, chňapku před ušití záložky otočte a odšijte záložku vnitřkem.
Necítíte-li se na šití bez stehování a špendlíků, v tomto kroku můžete špendlit, svorkovat i stehovat ;-) Tak a máme hotové obě varianty, s AL zátěrem i  s AL termolínem uvnitř.


Obrázek
Vytvořeno07.11.2022
Výrobci
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení